Opakowania fasonowe – jaka jest ich przyszłość?

opakowania fasonowe

Pandemia zmusiła wiele przedsiębiorstw na przestawienie się na sprzedaż e-commerce. W związku z tym marki zwiększyły swoje zapotrzebowanie na opakowania do wysyłki swoich produktów. W odpowiedzi na ich potrzeby producenci zaproponowali opakowania fasonowe. Tego rodzaju opakowania są dostosowane do konkretnych produktów, dzięki czemu odgrywają kluczową rolę w prezentacji produktów i skuteczności w pakowaniu, skutecznie chroniąc podczas transportu. Jaka jest przyszłość opakowań fasonowych? Odpowiedź na to pytanie, znajdziecie w poniższym artykule.

Opakowania fasonowe a ekologia

W dobie kryzysu klimatycznego coraz częściej wymagamy od producentów z różnych branż zrównoważonych rozwiązań ekologicznych. Już teraz zrezygnowaliśmy z pakowania w plastik, na rzecz opakowań z kartonu czy masy trzcinowej. Opakowania wykonane z kartonu są najbardziej ekologicznym rozwiązaniem, ponieważ już sam etap ich produkcji przyczynia się do ochrony środowiska. Tektura, z której wykonane są opakowania kartonowe, produkowana jest z masy papierniczej, którą najczęściej produkuje się z makulatury, zmieszanej z tkaniną oraz uzyskiwaną z drewna masą włókniczą.

Opakowania fasonowe są wykonane oczywiście z tektury, w związku z tym są chętnie wybierane do pakowania różnego rodzaju produktów. Klienci przykładają ogromną wagę do tego, w jakim opakowaniu dostarczane są do nich przesyłki, więc popyt na ekologiczne opakowania rośnie. Biodegradowalne opakowania, którymi są opakowania fasonowe, nie tylko nie szkodzą środowisku, ale także zapewniają większą estetykę zapakowanym produktom.

Zaletą kartonów fasonowych jest ich dopasowany do produktu kształt, dzięki czemu konsumenci mogą wykorzystać takie opakowania ponownie. Szczegółowe informacje zamieściliśmy w artykule “Co zrobić z kartonami po meblach?”. I tak możemy je wykorzystać do ponownej wysyłki lub przechowywać w nich przedmioty w naszym domu. Można je także spożytkować do tworzenia ozdób, dzięki temu nadamy im drugie życie, zyskując niepowtarzalny wygląd w naszych czterech kątach.

Trendy opakowań fasonowych

Trendy w produkcji opakowań zmieniają się nieustannie. W przypadku opakowań chodzi nie tylko o kwestię wizualną. Ogromną rolę odgrywają kształty, kolory oraz funkcje w strategii marki.

Marki z różnych branż stawiają na oryginalność opakowań i chcą się dzięki nim wyróżnić. Opakowania fasonowe sprawdzają się w tej kwestii perfekcyjnie. Nie dość, że można je dopasować pod konkretny produkt, to również można nadrukować na nich własne logo lub inny napis, co zwiększa świadomość marki wśród konsumentów. A co za tym idzie, marki będą wymagać od producentów coraz to bardziej spersonalizowanych opakowań, w odpowiednich kolorach, kształtach oraz umieszczenia logo.

Przyszłość opakowań fasonowych

Zastosowanie kartonów fasonowych jest bardzo szerokie, więc ich przyszłość jawi się w kolorowych barwach. Ich innowacyjność i możliwość personalizacji sprawiają, że producenci korzystają z nich, w celu budowania świadomości marki. Przyszłość branży opakowań to ciągła praca kreatywna, aby zapewnić klientom jak najlepszej jakości opakowania, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.

W związku z coraz to większą chęcią personalizacji możemy się spodziewać wzrostu cen opakowań. Producenci opakowań kartonowych w odpowiedzi na rosnące oczekiwania, nie będą mogli masowo produkować opakowań. Produkcja będzie się skupiać na personalizowanych zamówieniach, przez co, koszty wyprodukowania opakowań będą wzrastać.

Bardzo ważną kwestią dla przyszłości opakowań fasonowych jest rodzaj kartonu, który jest wykorzystywany podczas produkcji. Rynek opakowań będzie coraz to bardziej zwiększał nacisk na jak najbardziej zrównoważoną produkcję oraz recykling opakowań. Konsumenci ekologiczni to coraz większa rzesza klientów, na których potrzeby należy odpowiadać.

Podsumowanie

Przyszłość opakowań fasonowych wydaje się być bardzo obiecująca. Marki chcą się wyróżniać na rynku, więc inwestują w dopasowane do produktów opakowania. Sprzedaż e-commerce napędza popyt na opakowania, zwłaszcza opakowania wysyłkowe. Ekologiczność opakowań fasonowych jest ich ogromnym atutem, w świecie, w którym coraz bardziej zwraca uwagę na kwestie ochrony środowiska.

Poznaj naszą  ofertę

Kontakt

PackOn Sp. z o.o.

97-561 Ładzice
Jedlno I 35 k/Radomska

NIP: 7722409943 REGON: 365709744

Dane do przelewu
Numer rachunku bankowego:
29 8980 0009 2005 0089 6980 0001