Co zrobić z kartonami po meblach?

kartony po meblach

Zakup nowych mebli to ekscytujący moment dla każdej osoby, która postanawia odświeżyć swoje otoczenie. Co zrobić z pustymi kartonami po meblach? Nadmiar pustych pudeł może przytłoczyć, natomiast wyrzucanie ich nie jest zbyt ekologiczne. Zamiast wyrzucać kartony po meblach do kosza, można wykorzystać je na wiele kreatywnych sposobów, aby podarować im drugie życie. Co można zrobić z kartonu? Oto kilka sposobów na wykorzystanie kartonowych opakowań.

Domowe projekty DIY

Pudełka kartonowe mogą posłużyć jako materiał DIY do własnych eko-friendly projektów do domu. Twórcze wykorzystanie pudeł pozwoli na stworzenie ciekawych i unikatowych przedmiotów. Niepotrzebne kartony możemy wykorzystać do stworzenia ekologicznych ozdób, zbudowania mebla z kartonowego pudełka czy schowek na akta. Dodając do kartonów trochę farby i fantazji, jesteśmy w stanie stworzyć wiele ciekawych i niecodziennych rozwiązań do naszego domu.

Jak zrobić przybornik na biurko z kartonu? A może jak wykonać ozdoby świąteczne? Instrukcje do tworzenia przedmiotów codziennego użytku z tektury znajdziemy bardzo dużo w sieci. Takie zastosowanie kartonu to ekologiczne rozwiązanie, ponieważ zamiast kupować nowe, zazwyczaj wykonane z plastiku ozdoby czy przyborniki, wykorzystujemy, to co mogłoby wylądować na śmietniku.

Zabawki dla dzieci

Zabawek oraz różnorodnych zabaw dla dzieci z wykorzystaniem kartonów jest naprawdę dużo, wszystko zależy od pomysłów naszych i naszych pociech. Kreatywne zabawy z dziećmi przyczyniają się do rozwoju ich wyobraźni i kreatywności. Dzięki wykorzystaniu kartonów po meblach, farby i kleju możemy stworzyć cudowny zamek, domek dla lalek czy duże auto. Jeśli mamy w domu wystarczająco długie schody, zjeżdżalnia z kartonowych pudełek będzie świetną zabawą w deszczowe i zimne dni – tutaj przed rozpoczęciem domowych szaleństw niezwykle istotne będzie zmierzenie kartonu, o czym pisaliśmy w artykule “Jak podać wymiary kartonu?”, do którego zapraszamy.

Twórcze wykorzystanie kartonowych pudełek jest niesamowitą okazją do spędzania wartościowego czasu z naszymi dziećmi. Wspólne budowanie zabawek, ozdabianie zamków i fortec z tektury buduje w dzieciach poczucie sprawczości oraz rozwija ich wyobraźnię. Już sam etap tworzenia nowych rzeczy wspólnie z rodzicem będzie ogromną frajdą dla najmłodszych.

Oryginalny kostium karnawałowy

Co zrobić z niepotrzebnymi kartonami po meblach? Oryginalny kostium karnawałowy! Pusty karton po meblach to świetny materiał do stworzenia niepowtarzalnego przebrania. Za pomocą opakowań tekturowych, możemy zostać robotem, dinozaurem albo rycerzem w lśniącej zbroi. Tutaj należy pamiętać o wykorzystaniu najwyższej jakości kartonów, które oferuje sprawdzony producent opakowań kartonowych. Karton jest lekki i elastyczny, więc noszenie takiego kostiumu nie będzie uciążliwe. Wykonane z kartonu ubranie na pewno wytrzyma całą noc szampańskiej zabawy i z pewnością będzie najbardziej oryginalnym kostiumem na całym balu.

Przechowywanie sezonowych rzeczy

Kartony po meblach są duże, więc doskonale sprawdzą się do przechowywania sezonowych rzeczy. Jeśli wymieniamy ozdoby w naszym domu wraz ze zmieniającymi się okazjami i porami roku to tekturowe pudła, sprawdzą się doskonale do ich przechowywania. W kartonowych pudłach możemy również przechowywać sezonowe ubrania oraz buty. Opisując odpowiednio kartony, będziemy mogli utrzymać porządek i ład w naszym domu.

Prezent dla kota

Każdy właściciel kota wie, że kochają one kartonowe pudełka. Zwierzęta te uwielbiają siedzieć w kartonach, drapać je i podgryzać. W sklepach zoologicznych możemy znaleźć mnóstwo drapaków oraz innych zabawek wykonanych z tektury. Po co wydawać pieniądze na tego typu akcesoria, jak możemy wykonać je sami. Domek dla kota lub drapak wykonany z kartonu to cudowne pomysły na prezenty dla kota. Nasz czworonożny przyjaciel będzie na pewno zadowolony z takiego podarunku.

Podsumowanie

Kartony po meblach mają potencjał do dłuższego życia niż tylko kilka chwil w trakcie rozpakowywania nowych zakupów. Pomysłowe zastosowania mogą dać drugie życie kartonom i przyczynić się do ochrony środowiska. Z odrobiną kreatywności i zaangażowania, możemy przekształcić tekturę w praktyczne przedmioty i wzbogacać wyobraźnię dzieci. Jednakże jeśli zdecydujemy, że wolimy je wyrzucić, to pamiętajmy, że bardzo ważna jest segregacja opakowań kartonowych. Gdzie wyrzucać kartony po meblach? Wyrzucamy je do pojemnika na papier, pamiętając o usunięciu taśm i folii.

Poznaj naszą  ofertę

Kontakt

PackOn Sp. z o.o.

97-561 Ładzice
Jedlno I 35 k/Radomska

NIP: 7722409943 REGON: 365709744

Dane do przelewu
Numer rachunku bankowego:
29 8980 0009 2005 0089 6980 0001