Jak podać wymiary kartonu?

wymiary kartonów

Prawidłowe podawanie wymiarów kartonu to kluczowy element skutecznego i bezpiecznego pakowania. Ustalenie wymiarów kartonu to często nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z niestandardowych kształtów produktem lub rzeczą do zapakowania. Niezależnie od tego, czy wysyłasz paczkę, czy przygotowujesz rzeczy do magazynowania lub przeprowadzki, warto znać kilka istotnych wskazówek dotyczących pomiarów i podawania wymiarów kartonu. Zapraszamy!

Prawidłowy sposób pomiaru – jak zmierzyć karton?

Kolejność podawania wymiarów jest podstawą precyzyjnych pomiarów. Podawać wymiary należy w kolejności: długość x szerokość x wysokość. Mierząc karton, należy zacząć od najdłuższego boku, następnie zmierzyć szerokość kartonu, a na końcu mierzymy wysokość od dna do góry. Jeśli mamy do spakowania niestandardowych wymiarów lub kształtów przedmiot, powinniśmy uwzględnić to w naszych pomiarach, aby rozmiar kartonu był odpowiedni.

Wybór narzędzi do pomiaru kartonowego opakowania jest równie ważny. Taśma miernicza jest najczęściej wykorzystywanym narzędziem do pomiaru kartonów. Umożliwia ona precyzyjne zmierzenie obiektu w różnych rozmiarach i kształtach. Dzięki temu będziemy mogli dobrać odpowiednie opakowanie. Prawidłowe wymiary powinny zachowywać jednolitą jednostkę miar, aby uniknąć nieporozumień. Nie można używać różnych jednostek do podania wysokości kartonu, a innej do szerokości czy wysokości. Takie podanie wymiarów kartonu sprawi, że może on się okazać za mały lub za duży, o czym szczegółowo pisaliśmy w artykule “Wyjaśniamy, jak odpowiednio zmierzyć karton”. Najlepszymi jednostkami miary do podania wymiaru kartonu będą centymetry lub milimetry.

Określanie wymiarów wewnętrznych i zewnętrznych

Dokładne podanie zarówno wymiarów zewnętrznych, jak i wewnętrznych ma kluczowe znaczenie w kontekście skutecznego pakowania. Wymiary zewnętrzne opakowania odnoszą się do przestrzeni, jaką zajmuje karton, natomiast wymiary wewnętrzne opakowania odnoszą się do faktycznego miejsca dostępnego dla zawartości. Wymiary wewnętrzne i zewnętrzne będą przydatne np. magazynierom, pakując produkty – specjaliści muszą wiedzieć jaką przestrzeń mają dostępną, magazynując produkty i w ich zainteresowaniu leży jak dużo miejsca, potrzebują na przechowanie danych kartonów.

Jeśli jesteśmy już przy wymiarach wewnętrznych i zewnętrznych, warto zwrócić również uwagę na grubość kartonu. Jeśli karton ma znaczną grubość ścian, konieczne jest uwzględnienie tej wartości w pomiarach. Znając grubość kartonu, możemy uniknąć nieporozumień związanych z dostosowywaniem paczek do różnych przestrzeni.

Przykład prawidłowego podania wymiarów kartonu

Jak dobrać karton? Tak jak już wcześniej wspominaliśmy, prawidłowa kolejność wymiarów oraz stosowanie jednolitych jednostek miary to klucz do prawidłowego podania wymiarów kartonu. Przykład: Długość (l) 30 cm x Szerokość (b) 20 cm x Wysokość (h) 40 cm.

Podsumowując, precyzyjnie podawanie wymiarów opakowań kartonowych, to kluczowy element dla skutecznego pakowania i logistyki. Zastosowanie się do powyższych wskazówek nie tylko minimalizuje ryzyko błędów, ale również ułatwi procesy magazynowania, wysyłki czy transportu. Należy pamiętać o dokładności i spójności w pomiarach, co przyczyni się do efektywnego zarządzania procesem pakowania, magazynowania i transportu.

Poznaj naszą  ofertę

Kontakt

PackOn Sp. z o.o.

97-561 Ładzice
Jedlno I 35 k/Radomska

NIP: 7722409943 REGON: 365709744

Dane do przelewu
Numer rachunku bankowego:
29 8980 0009 2005 0089 6980 0001