Sposoby na wykorzystanie zużytych kartonów

Kartonowe opakowania są integralnym elementem procesu zakupowego. Niezależnie od tego, czy zamawiamy towary i produkty w ramach sprzedaży wysyłkowej, czy też robimy zakupy w sklepie stacjonarnym prędzej czy później w nasze ręce trafiają kartony. Co z nimi zrobić?

Tektura falista, z której wykonuje się opakowania kartonowe jest w 100% biodegradowalna. Zanim jednak zdecydujemy się na wyrzucenie kartonów do zbiornika na papier lub ich oddanie do skupu, zastanówmy się, czy i jak możemy je wykorzystać.

Co zrobić ze zużytymi kartonami?

Jeśli jesteś fanem zakupów online i często otrzymujesz przesyłki w opakowaniach kartonowych, te wskazówki z pewnością pomogą Ci dobrze zagospodarować zużyte kartony. Działania, do których chcemy Cię zachęcić noszą nazwę upcyklingu. Upcycling polega na pomysłowym wykorzystaniu danego produktu tu i teraz, nadaje pozornie niepotrzebnemu już przedmiotowi drugie życie, a w rezultacie wpływa na ograniczenie ilości śmieci trafiających na wysypiska.

#1. Zwracając produkty wysyłaj je w opakowaniach, w których je otrzymałeś

Zakupy online oferują możliwość zwrotu zamówionego towaru. Często zastanawiamy się jak prawidłowo przygotować zwrot. W tym celu możemy wykorzystać karton, w którym towar został do nas wysłany. Wystarczy usunąć wcześniejszą etykietę, a klapy zabezpieczyć szeroką taśmą klejącą.

#2. Wykorzystaj większe kartony do przechowywania 

Zarówno w przestrzeni mieszkalnej, jak i w biurze niezbędne okazuje się zastosowanie systemów do segregacji i przechowywania. Kartony z tektury falistej są lekkie, a zarazem bardzo wytrzymałe. Dzięki temu mogą z powodzeniem być wykorzystywane do przechowywania odzieży sezonowej, zabawek dziecięcych, a także dokumentów. Charakterystyczny kształt pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni i ustawianie kartonów w stosy.

#3. Wykorzystaj mniejsze kartoniki do segregacji 

Utrzymanie porządku w szafie, szufladzie czy na regale wymaga wdrożenia odpowiedniego systemu segregacji. W tym celu często wydajemy niemałe pieniądze na organizery i separatory, które możemy wykonać samodzielnie wykorzystując do tego zużyte kartony i opakowania kartonowe. Co ważne, estetykę naszych organizerów możemy podnieść malując kartony na wybrany kolor lub oklejając je papierem. Wykonany w ten sposób organizer będzie funkcjonalny, trwały i estetyczny.

#4. Stwórz oryginalne zabawki i realizuj projekty typu DIY 

Kartonowe pudła i pudełka to doskonały surowiec do produkcji… zabawek. W tym aspekcie ograniczenie stanowi wyłącznie wyobraźnia. Kartony mogą posłużyć do budowy fortu, zamku dla księżniczki, tunelu, a także realizacji całej masy kreatywnych projektów.

Poznaj naszą  ofertę

Kontakt

PackOn Sp. z o.o.

97-561 Ładzice
Jedlno I 35 k/Radomska

NIP: 7722409943 REGON: 365709744

Dane do przelewu
Numer rachunku bankowego:
29 8980 0009 2005 0089 6980 0001