Wykorzystanie tektury do wysyłki książek

Wydawać by się mogło, że pakowanie książek to zadanie łatwe i niewymagające zastosowania żadnych specjalnych systemów pakowych. Jednak każdy przedmiot wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, szczególnie podczas transportu i magazynowania. Dotyczy to także książek i wydawnictw w twardych oprawach. Jak przygotować książki do wysyłki? Jaką rolę w tym procesie pełni tektura?

Sprzedaż wysyłkowa wiąże się z koniecznością dostarczenia zamówionego produktu bezpośrednio pod wskazany adres. To z kolei wiąże się z koniecznością skorzystania z usług firm transportowych i kurierskich oraz Poczty Polskiej. Paczki są odbierane od nadawcy, sortowane, transportowane, przekazywane do doręczenia i doręczane. W tym procesie przechodzą przez wiele rąk i mogą być narażone na działanie czynników szkodliwych. Dlatego tak ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie.

Zabezpieczenie wydawnictw na czas transportu

Produkty poligraficzne są szczególnie narażone na oddziaływanie wody i wilgoci. Dlatego w sezonie jesienno-zimowym polecamy korzystanie z dodatkowych zabezpieczeń wydawnictw, których celem jest ograniczenie ich ekspozycji na warunki atmosferyczne – deszcz, śnieg, wilgoć. Takie dodatkowe zabezpieczenie może przyjąć postać folii stretch lub folii bąbelkowej. Stosowanie folii nie jest ekologiczne, dlatego w okresie wiosenno-letnim, kiedy wysyłane wydawnictwa nie są tak bardzo narażone na zamoknięcie warto ograniczyć proces pakowania do wyrobów tekturowych.

Tektura pełni istotną rolę w zabezpieczaniu książek, magazynów, albumów i katalogów. Oferta wyrobów dedykowanych do pakowania jest w tym zakresie bardzo szeroka i zróżnicowana, co umożliwia odpowiedni dobór opakowania do danego wydawnictwa. Przygotowując książki do wysyłki warto pamiętać o tym, że w przypadku upuszczenia paczki na którymkolwiek etapie dostawy także twarda oprawa może ulec uszkodzeniu. Dlatego tak ważnym jest odpowiednie zabezpieczenie rogów i grzbietu książki.

Tektura w procesie przygotowywania książek do wysyłki

Rozwiązaniem najbardziej uniwersalnym w przypadku pakowania książek i wyrobów poligraficznych jest klasyczny karton wysyłkowy. Może to być personalizowane opakowanie fasonowe z nadrukiem lub uniwersalny karton  bez nadruku. Opakowania tego typu są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, co daje możliwość pakowania zarówno pojedynczych książek, jak i kilku wydawnictw. W sytuacji, w której rozmiar kartonu nie pokrywa się idealnie z rozmiarem książki (karton jest nieco większy) warto dodatkowo zastosować wypełnienie, które zapobiegnie przesuwaniu się książki wewnątrz opakowania w transporcie i jej ewentualnym uszkodzeniom. Często w tym celu używana jest folia bąbelkowa. Ekologiczną alternatywą dla folii jest tektura falista, czy chociażby zwinięty w kulki papier makulaturowy.

Coraz więcej dostaw jest realizowanych przez paczkomaty. To wiąże się z koniecznością stosowania opakowań transportowych o odpowiednich rozmiarach. W odpowiedzi na tę potrzebę producenci opakowań oferują pudła przeznaczone właśnie do tego typu wysyłki. To opakowania przygotowywane na wymiar tak, aby zapakowana przesyłka zawsze zmieściła się w oknie paczkomatu – odpowiednio małym, średnim lub dużym.

Owijaki na książki – Profesjonalne zastosowanie tektury w procesie pakowania

Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, ale obok kartonów wysyłkowych producenci opakowań tekturowych oferują dedykowane pudła przeznaczone specjalnie do wysyłki książek. To owijaki, które ciasno przylegają do książki i jednocześnie są dłuższe od jej grzbietu. W ten sposób opakowanie skutecznie zabezpiecza rogi oprawy, zapobiegając ich ewentualnemu zgniataniu.

Wykonany z tektury owijak jest lekki, a zarazem bardzo trwały i odporny na uszkodzenia. Zapakowanie książki w ten sposób pozwala ograniczyć ilość materiałów pakowych, a tym samym ciężar przesyłki, co w praktyce przekłada się na niższe koszty dostawy. Ponadto owijaki są ekologiczne i estetyczne, co nie pozostaje bez wpływu na wrażenia z unboxingu.

Poznaj naszą  ofertę

Kontakt

PackOn Sp. z o.o.

97-561 Ładzice
Jedlno I 35 k/Radomska

NIP: 7722409943 REGON: 365709744

Dane do przelewu
Numer rachunku bankowego:
29 8980 0009 2005 0089 6980 0001