Kartony fasonowe czy kartony klapowe?

Kartony fasonowe czy kartony klapowe?

Dopasowanie produktu do odpowiedniego opakowania to czynnik, który znacznie poprawi efekt wizualny produktu, a co za tym idzie samą markę. Wybierając odpowiednie opakowanie można wiele zyskać i zapewnić satysfakcję klienta przykuwając jego uwagę.

Czym wyróżniają się kartony klapowe?

Zna je zapewne każdy. Kartony klapowe to najpopularniejszy rodzaj kartonów, stosowanych na szeroką skalę. Składają się niezwykle łatwo. Tradycyjne cztery klapy w dwóch takich samych długościach po przeciwległej stronie, idealnie zamykają bryłę kartonu.

Niezaprzeczalnym dowodem na najwyższą jakość użytkową kartonów klapowych jest fakt, że są stosunkowo lekkie. Natomiast po rozłożeniu zajmują wyjątkowo mało miejsca. Zostały zaprojektowane tak by stanowić jeden kawałek tektury bez zbędnego klejenia czy szycia. Również proces produkcji takich kartonów jest prosty, ekonomiczny i względnie tani. Kartony klapowe składa się bardzo szybko. Wszystkie zalety wymienione powyżej są dostrzegane i cenione przez wielu producentów i przedsiębiorców na całym świecie.

Co kryje się pod pojęciem kartony fasonowe?

Kartony fasonowe to nic innego jak wszystkie te pudełka, które zostały stworzone na potrzeby danego produktu. Wyróżniają się nieograniczoną ilością kształtów. Produkcja ich jest dużo bardziej skomplikowana, jednakże najczęściej podobnie jak kartony klapowe, powstają z jednego arkuszu tektury. Kartony klapowe projektowane są tak by nie wymagały żadnego klejenia czy szycia. Konstrukcja pozwala na złożenie całego pudełka, choć w przypadku niektórych modeli, może być to nieco bardziej wymagające.

Możliwość dopasowania pudełka do oferowanego produktu, znacznie podnosi jego wartość. Bardzo często spotkać można popularne boxy prezentowe czy chociażby opakowania na butelkę. Pudełka fasonowe ozdobne na biżuterię to również kartony fasonowe. Choć najpopularniejszym produktem korzystającym na technice wykonywania kartonów jest … pizza.

Wiele firm zajmujących się produkcją i dystrybucją opakowań w swojej ofercie posiada szereg różnorodnych opakowań. W zależności od prowadzonej działalność można zamówić pudełka, które pomogą w rozwoju firmy i, w przypadku kartonów fasonowych, uatrakcyjnią sprzedaż produktów.

Poznaj naszą  ofertę

Kontakt

PackOn Sp. z o.o.

97-561 Ładzice
Jedlno I 35 k/Radomska

NIP: 7722409943 REGON: 365709744

Dane do przelewu
Numer rachunku bankowego:
29 8980 0009 2005 0089 6980 0001